22.08-26.08.2016 Warsztaty
"Wakacyjna Przygoda z Końmi"

W dniach 22.08 - 26.08.2016  zostały zorganizowane Warsztaty "Wakacyjna przygoda
z końmi", w których wzięli udział najmłodsi mieszkańcy Powiatu Lublinieckiego. Cieszymy się
z tak licznych zgłoszeń na Warsztaty, a grupa zakwalifikowanych uczestników była chętna do współpracy, bardzo zdolna i zgrana :)

Przez 5 dni Uczestnicy dowiedzieli się jak należy opiekować się końmi, czym możemy je karmić, jak rozpoznajemy nastroje tych zwierząt, jak czyścimy i siodłamy konia do jazdy, a także poznali budowę sprzętu nie tylko do jazdy wierzchem, ale również zaprzęgiem. Dodatkowo odbyli również naukę jazdy konnej w siodle oraz bryczką :)
W ostatnim dniu każdy z Uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w zajęciach oraz zdobyte umiejętności i wiedzę. :) Pogoda dopisała, humory także, a wszyscy świetnie się bawili. Ogromne podziękowania kieujemy w stronę  Starostwa Lublinieckiego za umożliwienie organizacji Warsztatów. Obok przedstawiamy galerię zdjęć z zajęć :)

24.07.2016 Amatorskie Zawody w Powożeniu Kroczyce

W słoneczną niedzielę w Kroczycach odbyły się kolejne zawody w cyklu o Puchar Prezesa ŚOZHK. Na szczęście, mimo słońca, żar nie lał się z nieba, co zdecydowani ułatwiło funkcjonowanie zarówno zawodnikom, jak i koniom.

W ujeżdżeniu plasujemy się na 3 miejscu - Borówka spisała się świetnie.

Następny jest maraton kombinowany - Magda stawia na prędkość i mamy świetny czas, niestety zaliczamy 3 zrzutki, co okazuje całkiem dobrym wynikiem - zajmujemy 2 miejsce.

W klasyfikacji ogólnej również zdobywamy 2 miejsce, więc do domu wróciliśmy bardzo zadowoleni.

13-17.07.2016 Kurs powożenia
w JKS Jagodne Ireneusz Kozłowski,
wygrany w zeszłorocznym cyklu DALZ.

W Jagodne spędziliśmy bardzo pracowite 5 dni. Cicha, spokojna okolica i wspaniałe warunki do treningów pozwoliły
w pełni wykorzystać ten czas. Magda miała okazję nie tylko trenować z 
Borówką, ale także jeździć końmi Pana Ireneusza Kozłowskiego, przez co zdobyła wiele cennego doświadczenia (nie tylko w jeździe zaprzęgiem jednokonnym, ale także
w powożeniu czwórką koni :)). Podczas jazd otrzymała
również bardzo dużo wiedzy teoretycznej i wiele wskazówek do pracy na przyszłość. Jednym słowem były to wspaniałe dni, podczas których zarówno powożąca jak i klacz bardzo dużo się nauczyły. Mamy nadzieję, że nie był to nasz jedyny pobyt
w Jagodne w życiu.

2.07.2016 Amatorskie Zawody
w Powożeniu Kędzierzyn-Koźle

W upalną sobotę odbyły się zawody w powożeniu
w Kędzierzynie-Koźlu. Magda znów okazała się najmłodszą uczestniczką zawodów, ale pokazała na co ją stać. Zarówno powożąca jak i Borówka (Szalom, Brenda po Bagnet) zaczęły wracać do formy  w nowym sezonie. 

Pierwsza konkurencja - ujeżdżenie, z niełatwym programem, bo długi i z elementem cofania.
Klacz zaprezentowała się wspaniale i zdobywamy I miejsce!

Następnie zręczność - tor technicznie bardzo trudny, bramki rozstawione ciaśniej niż zazwyczaj, a do tego ukształtowanie terenu działające na niekorzyść zawodników.
Zaliczamy 2 zrzutki, co okazuje się najmniejszą ilością punktów karnych zdobytych przez zawodników.
To tylko potwierdza trudność tej konkurencji.
W zręczności plasujemy się na 1 miejscu ex aequo.

Ostatni maraton - i tutaj organizatorzy bardzo postarali się z ułożeniem toru, trasa jest niełatwa do zapamiętania
i w każdej przeszkodzie jest więcej bramek niż zazwyczaj. Górę bierze zwinność klaczy i łatwej sterowności nią. Maraton wygrywamy, tak, jak wszystkie konkurencje.

W klasyfikacji ogólnej zajmujemy I miejsce!

25-26.06.2016 Poręba

Weekend pełen wrażeń na Porębie :)
W upalną sobotę odbył się XX Czempionat źrebiąt, gdzie wystawialiśmy ogierka Bongo T (Wulkan, Borówka po Szalom).
W niedzielę natomiast, mimo burzowej pogody, która chciała wszystkich odstraszyć, miejsce miały Towarzyskie Zawody Powożeniowe w ramach Cyklu o Puchar Prezesa ŚOZHK,
w których udział wzięły 2 nasze drużyny:

Zuza i Daria z Dumką
oraz 
Magda i Jacek z Borówką, którym udało się wywalczyć
4 miejsce.

1.05.2016r. Amatorskie Zawody w Powożeniu
w Kornicach

Wróciliśmy z zawodów bardzo zadowoleni, Borówka spisała się na medal i nawet woda nie była jej straszna :)

W klasyfikacji udało nam się zająć 6 miejsce z punktacją niedaleką do czołówki.

 

 

23.04.2016r. I eliminacja
Dolnośląskiej Amatorskiej Ligi Zaprzęgowej

Stado Ogierów Książ

 

Pierwszy start w tym sezonie za nami. Był to jednocześnie powrót  Borówki  do startów po 19-tu miesiącach przerwy. Klacz spisała się świetnie i do domu wracamy bardzo zadowoleni :)

24-25.10.16 Finał Dolnośląskiej Amatorskiej Ligi Zaprzęgowej - Stado Ogierów Książ

W miniony weekend w Książu odbył się Finał Dolnośląskiej Amatorskiej Ligi Zaprzęgowej. Tym razem Magdzie luzakowała jej trenerka - Zuza.
W ujeżdżeniu Dumka spisała się na medal.

Kolejna konkurencja - maraton. Górę wzięło zmęczenie po całym sezonie, doszedł stres i rozkojarzenie, przez co Magda traci niestety dużo punktów.

Zręczność dziewczyny pokonują bezbłędnie, zajmując
3 miejsce, ale strat z maratonu niestety nie udało się odrobić.

Do domu wracamy zadowoleni i to podwójnie. Nie tylko start ten był cennym doświadczeniem, ale nie wracamy
z pustymi rękami. Magda jest bowiem szczęśliwą zdobywczynią Nagrody Specjalnej - 5 dniowego kursu powożeniowego w JKS Jagodne Ireneusz Kozłowski.

Zatem teraz czas na odpoczynek, a w nowym sezonie jedziemy do Jagodne! :)

05.09.2015r. Amatorskie zawody w powożeniu Gorzyce.

Czwarta i ostatnia w tym roku eliminacja zawodów o Puchar Prezesa ŚOZHK.

W zawodach wystartowało 16 zaprzęgów, w tym 12 zaprzęgów jednokonnych. Już tradycyjnie, Magda jest najmłodszym zawodnikiem i jedyną powożącą dziewczyną
w zawodach. Sędziowie już na odprawie informują, że skoro jest to finał, to przygotowali bardzo trudne zawody. Pierwsza konkurencja: Ujeżdżenie- szczerze mówiąc Dumka bywała w lepszej formie, ale zajmujemy w tej prestiżowej konkurencji drugie miejsce! Jest dobrze! Druga konkurencja: Zręczność- wychodzi zmęczenie startami tydzień po tygodniu. Chwila dekoncentracji
i na trudnym technicznie torze zaliczamy cztery zrzutki (to nasz najsłabszy wynik w sezonie). Po dwóch konkurencjach tracimy drugie miejsce, ale mamy kontakt
z czołówką, większość zawodników również „łapie” punkty karne, co potwierdza, że tor nie jest łatwy. I wreszcie finał, czyli najbardziej widowiskowa konkurencja:
Maraton- jedziemy spokojnie, czysto technicznie.
Dumka, to klacz śląska starego typu i nie należy
do najbardziej zwrotnych, więc bez zbędnego ryzyka. Kończymy zawody na 6- tym miejscu. Różnice punktowe nie są duże, przy odrobinie szczęścia mogło być trzecie
a nawet drugie miejsce.

W klasyfikacji generalnej zawodów o Puchar Prezesa ŚOZHK zajęliśmy 3- cie miejsce! Wracamy z Gorzyc zmęczeni, ale szczęśliwi.

Przed nami jeszcze jeden start w tym roku, Książ
24-25.10.2015r. Wtedy przyjdzie czas na podsumowanie sezonu.

 

29.08.2015r. III eliminacja DALZ Świdnik

W ostatni weekend sierpnia w Świdniku w Karkonoszach odbyła się kolejna eliminacja Dolnośląskiej Amatorskiej Ligi Zaprzęgowej, w której wzięliśmy udział. Jako debiutant w tym cyklu zawodów nasza zawodniczka Magdalena Stemarowicz zajęła szóste miejsce, ale jestesmy pod ogromnym wrażeniem poziomu organizacyjnego i przede wszystkim sportowego zawodów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego startu. Dużo nowych doświadczeń, bardzo trudne technicznie zawody. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i do zobaczenia na kolejnych zawodach :)

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl